Už podruhé během dvou týdnů se klatovský soud zabýval případem zneužité 14leté dívky z Kašperských Hor. Zatímco v prvním případě byl ale obžalovaným druh dívčiny matky, tentokrát na lavici obžalovaných usedla právě matka školačky Jiřina K. (40).

Vinu popírá

Státní zástupce Jan Hrubý viní ženu, která je v částečném invalidním důchodu, z toho, že svoji dceru přinutila k tomu, aby na policii nepravdivě vypovídala. Měla tvrdit, že pohlavní styk neměla s matčiným druhem Janem H. (22), ale se svým o 3 roky starším kamarádem Honzou Ř. Soud už dříve uznal Jiřinu K. vinnou a trestním příkazem jí uložil desetiměsíční podmíněný trest s odkladem na jeden a půl roku. Žena si však proti tomu podala odpor, a tak bylo nařízeno hlavní líčení.

Před ním žena zopakovala, že se necítí vinna. „Vůbec se to nezakládá na pravdě. Já jsem se o tom, že měla mít styk s mým tehdejším druhem Honzou H., dozvěděla až od něj poté, co ho odvedli k výslechu,“ uvedla Jiřina K., které se během výpovědi udělalo nevolno a soud kvůli tomu musel přerušit líčení. Žena zároveň uvedla, že jí dcera přiznala, že měla styk jak s Honzou H., tak s Honzou Ř. z Nalžovských Hor.

Přiznal sex

Jan Ř., který předstoupil před soudce Marka Poláčka po matce své expřítelkyně, nečekaně soudu potvrdil, že s dívkou skutečně spal.

„Přestože jsem policistům u výslechu na radu Evy říkal, že jsem s ní nic neměl, tak musím přiznat, že jsem s ní měl vloni na jaře jednou sex. Bylo mi sedmnáct a jí bylo čtrnáct. Byla iniciativní a nebyla už panna,“ přiznal mladík, který se tak stane s největší pravděpodobností již třetím trestně stíhaným v této kauze.

Pokud bude obžalován a stane před soudem, hrozí mu za pohlavní zneužití 14leté milenky až čtyřletý nepodmíněný trest.

Další svědci

O tom, jak a zda vůbec bude potrestána dívčina matka, soud tentokrát nerozhodl. Líčení bylo odročeno na březen, kdy by měla být vyslechnuta jak samotná dívka, které už je 15 let, tak Jan H., který s ní měl mít sex vloni na jaře v bytě své sestry v Sušici. Dostat Jana H. před soud však bude pořádný oříšek, neboť se vyhýbá i soudním líčením, kde je právě ze zneužití Evy obžalován. Soud na něj proto zřejmě vydá zatykač.