Muž ležel v kaluži krve v bytě své matky v domě s pečovatelskou službou v klatovské Masarykově ulici. „Byl to pro ni šok, když otevřela dveře a za nimi ležel její vlastní syn s prostřelenou hlavou a vedle něj ležela pistole,“ řekl Deníku na místě ženin přítel, kterým ji v osudný den doprovázel do jejího bytu. „Byl to moc šikovný kluk, těžko říct, co ho k tak hroznému činu vedlo. Slyšel jsem, že měl problémy finančního rázu,“ dodal.

Klatovan dopis na rozloučenou nezanechal, ale podle zjištění Deníku zdaleka neměl jen finanční problémy. Nedávno byl totiž obžalován ze znásilnění studentky z okresu Plzeň-jih, která ho zastavila v klatovské Plzeňské ulici a požádala ho o odvoz domů. „Pachatel ji ale odvezl jen na odstavnou plochu u Borov, kde ji pod pohrůžkou násilí donutil k orálnímu sexu. Poté ji zavezl zpět do Klatov,“ uvedla krátce po jeho zadržení klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Za znásilnění hrozil muži až osmiletý nepodmíněný trest, navíc se nedostal do konfliktu se zákonem poprvé. Policie ho měla před jeho smrtí údajně vyšetřovat pro vydírání a v minulosti byl odsouzen za to, že nebezpečně vyhrožoval své bývalé manželce a psychiatričce.

Výsledky soudní pitvy do uzávěrky nebyly známy, vše ale nasvědčuje tomu, že spáchal sebevraždu. Použil k tomu pistoli, kterou vlastnil nelegálně. Tu proto nyní zkoumají odborníci. „Předmětem vyšetřování je i to, zda tato zbraň nebyla v minulosti použita ke spáchání trestného činu,“ potvrdila Ladmanová.