Jednou z hříšníků byla osmadvacetiletá žena z obce na Nepomucku, která jela s vozidlem Audi A3 po Klatovech, kde byla zastavena v ulici Fr. Šumavského. „Má podle rozsudku Okresního soudu pro Plzeň-jih uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel do ledna 2019. Navíc měla test na návykové látky pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Policisté ženu převezli do zdravotnického zařízení, kde bylo provedeno lékařské vyšetření a odběr krve. Žena je podezřelá ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Přes zákaz řídil i šestadvacetiletý muž z Nýrska, který jel s mazdou po ulici Thámova v Nýrsku. Policisté jej zastavili, řidič nepředložil ke kontrole potřebné doklady. Následně policisté zjistili, že podle třech rozsudků soudů v Klatovech a Tachově má vysloven trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel. V prvním případě od listopadu na dvanáct měsíců a ve druhém i třetím do ledna 2019. Muž ve zkráceném přípravném řízení převzal sdělení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V Červeném Poříčí kontrolovali policisté šestatřicetiletého muže z Plzně, který při kontrole nepředložil řidičský průkaz. Následně bylo zjištěno, že má platnou blokaci řidičských oprávnění. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku, který bude postoupen správnímu orgánu.