Rodiče holčičky brali Novotného jako dalšího člena rodiny a ani v nejhorších snech si nedokázali představit, jaké trauma jim způsobí. Matka ji denně vodila do školky, ale protože končila v práci déle, vyzvedával ji někdo jiný, převážně otec. Rodina ve školce uvedla i další osobu, která v případě, že nebudou mít čas, děvče vyzvedne. Tou osobou byl Novotný.

Loni na podzim dívku třikrát vyzvedával. A právě v té době došlo k oplzlostem. „Strkal jí penis do úst a říkal jí, že cucá mlíčko. Pak ejakuloval,“ přednesl před soudem krajský státní zástupce Martin Rykl.

Když měl obžalovaný dívku vyzvednout počtvrté, neměl čas, a místo něj přišel otec. Holčička mu řekla, že je dobře, že pro ni nepřišel Novotný, ale on, protože u Novotného ´by musela pít mlíčko z ocásku´. Když se o tom pak bavili doma, dívka to zopakovala a ukazovala otci na poklopec, což rodiče šokovalo.

Matka pak s dítětem zašla k psychologovi, kde dívka řekla vše znovu a formou hry počínání Novotného i demonstrovala. Psycholog pak řekl matce, že je velice málo pravděpodobné, aby si to takhle malé děvče vymyslelo a že se to zřejmě mohlo stát. Ta se tedy obrátila na policii.

Novotný, který v přípravném řízení nevypovídal, se rozmluvil až před soudem a prohlásil, že je nevinný. Jako strůjce celé kauzy označil dívčina otce. Prý s ním pěstoval marihuanu v nějakém domě na Perninku. Peníze prý shrábl jenom otec, což se obžalovanému nelíbilo. Místo peněz se podle svých slov dočkal obvinění. Jeho obhajobě však soud neuvěřil. „Obhajobu jsme vyvrátili zásadními důkazy. Dívka vše podrobně popsala a ukázala na panenkách. Tvrzení obžalovaného je jen řadou absurdních a nepochopitelných informací,“ zdůraznil předseda senátu Jan Špeta.

„Kdyby se chtěl otec mstít, proč by to dělal takovýmto způsobem. Měl snad k dispozici panenky? Věděl, na co se dcery budou během vyšetření ptát? Musel by být skutečně velkým hercem, aby tohle všechno zahrál,“ podotkl Špeta.

Podle renomovaného znalce Václava Faita netrpí Novotný žádnou úchylkou a akt s holčičkou pro něj byl pouze sexuální náhražkou. V tu chvíli moc dobře věděl, co dělá.

Novotný se proti rozsudku na místě odvolal. Státní zástupce se odvolání vzdal.