Pět a šest let vězení. Tak potrestal, zatím nepravomocně, Krajský soud v Českých Budějovicích vydírání mezi jihočeskými podnikateli, při němž se peníze předávaly v bance na klatovském náměstí a právě v Klatovech byl také jeden z hlavních aktérů zatčen policisty.

V roli obžalovaných stanuli před soudem podnikatel Petr Horčička z Písku a bývalý státní i městský policista Jiří Zeman ze Strakonic. Prvně jmenovaný byl spoluvlastníkem společnosti s ručením omezením, se svým společníkem se ale rozkmotřil. Horčička však měl mít údajně pocit, že ho jeho bývalý obchodní partner připravil o miliony korun, a tak se podle obžaloby rozhodl najmout Zemana, aby pro něj peníze vymohl. Zeman, jenž je podle informací Deníku nechvalně známý klatovským hokejovým fanouškům, neboť jeden z nich si poranil krční tepnu poté, co po strkanici s městským strážníkem Zemanem proletěl na zimním stadionu ve Strakonicích prosklenými dveřmi, se vymáhání skutečně ujal.

Podle obžaloby s ještě jedním zatím neznámým pachatelem vtrhli v kuklách a s pistolemi v rukou k Horčičkovu bývalému partnerovi. Upozornili ho, že dluží miliony, a řekli, že by se mohlo něco stát jeho dětem či vnukům. To měl být impuls k tomu, aby se oba bývalí obchodní partneři setkali v vloni v září v bance přímo na klatovském náměstí, kde Horčička převzal v eurech v přepočtu jeden milion korun. Dlouho si ho neužil, policisté, kteří vše monitorovali, ho zadrželi při výjezdu z města pod Černou věží. Horčička i Zeman krátce poté skončili ve vazbě a nyní soud potrestal prvního z nich pětiletým vězením, druhý „vyfasoval“ ještě o rok více. „Rozsudek není pravomocný, můj klient si ponechal lhůtu na odvolání,“ upozornil Horčičkův advokát Rostislav Netrval.