Obžalovaný se k činu částečně přiznal, důvodem podle jeho výpovědi bylo předchozí ohrožení ze strany poškozené. „Jel jsem z Horažďovic za dvěma auty, první jelo pomalu s přívěsným vozíkem. Když se naskytla možnost předjetí na rovince, chvíli jsem počkal, jestli auto přede mnou nezačne předjíždět. Když nepředjíždělo, začal jsem předjíždět sám,“ uvedl Rumanský s tím, že že poškozená v autě před ním začala předjíždět ve chvíli, kdy byl vedle ní, a vytlačila jej až na krajnici.

„Byl jsem ve stresu, vezl jsem obě děti,“ dodal Rumanský s tím, že poté poškozenou v Peugeotu 307 dojel a předjel a snažil se jí blikáním naznačit aby zastavila. „Vystoupil jsem a šel jsem k autu, chtěl jsem řidičce říci, že nás málem zabila. Okénkem do řidiče jsem viděl nějaké gesto rukou, bouchl jsem do okénka a to se rozbilo, i když jsem jej rozbít nechtěl. Uvnitř svítil telefon, vzal jsem ho a zahodil. Bylo to celé v rozčilení a ve stresu,“ popsal svou verzi obžalovaný. Podobně celý incident popsali i Rumanského kamarád a jeho přítelkyně, kteří jeli za ním v černém jaguáru.

Poněkud odlišně popsaly předjíždění i napadení, které následovalo po několika kilometrech, poškozená řidička peugeotu a její spolujezdkyně i žena z Horažďovicka, která řídila předjížděnou felicii s přívěsem. Podle řidičky felicie ji nejdříve předjel peugeot řízený poškozenou a až ve chvíli, kde se zařazoval před ni, se zezadu přiřítila bílá octavie těsně následovaná černým autem. „V jeden okamžik jsme byli na silnici tři vedle sebe, vedle mě bílé auto a kousek pozadu ale ještě vedle bílého černé auto. Byla jsem natlačena na krajnici, bála jsem se, že spadnu do příkopu,“ řekla soudu žena. V té chvíli podle svých výpovědí také poprvé zaregistrovaly Rumanského vůz ženy v peugeotu.

„Ve chvíli, kdy jsem se začala zařazovat do svého pruhu jsem za sebbou slyšela brzdy. Ve zpětném zrcátku jsem pak viděla řidiče, jak na mě gestikuluje a bliká, abych zastavila. Nakonec mě předjel, vybrzdil a zablokoval mě, nemohla odjet, těsně za mnou pak zastavilo černé auto. Z obou aut vystoupili muži, šli k nám a křičeli. Měla jsem strach o život, napadlo mě zamknout dveře. Pan Rumanský pak kopal do dveří, rukou se mu podařilo rozbít boční okénko, z ruky mi vytrhl mobil, kterým jsem chtěl volat policii a zahodil ho do pole,“ vypověděla poškozená.

Soudce Jaromír Veselý uvěřil i s přihlédnutím k výpovědi řidičky felicie coby jediné nezúčastněné osoby spíše verzi poškozené s tím, že rozbití okénka i zahození mobilu obžalovaný přiznal. Obžalovanému uložil osmiměsíční trest odnětí svobody s podmíněným odkladem na 18 měsíců a zákaz řízení motorových vozidel na 18 měsíců. S požadavkem uhrazení půl milionu korun za psychickou újmu poškozenou odkázal na občanskoprávní řízení.