Rozhodl o tom klatovský soud, podle něhož si L. V., která bude mít zřejmě doživotní následky, napadení psem částečně zavinila.
Vintrovou státní zástupkyně obžalovala z toho, že vloni 23. listopadu nedostatečně dohlížela na psy, které chová, a ti na dvoře u domu napadli L. V.

„Byla jsem na návštěvě u dcery, která bydlí v domě u paní Vintrové. Ten den jsme chtěly jít spolu nakoupit, protože jsem měla narozeniny a chtěly jsme to později oslavit. Dcera šla ještě přiložit a já se vydala napřed. Když jsem vyšla před dveře, viděla jsem paní Vintrovou u kotců. Pobíhající psy k sobě přivolala, a tak jsem si myslela, že bezpečně projdu. Jenže pak najednou na mě zakřičela „běž“. Stačila jsem jen přehodit svého jezevčíka, kterého jsem nesla v náručí, přes plot, a pak už mě psi porazili. Pamatuji si, že jsem ležela, jeden pes mě štípnul do zadku, druhý do ruky a třetí mi rval nohu,“ líčila u soudu osudné chvíle L. V., která byla po napadení rotvajlery hospitalizována devět dnů v sušické nemocnici.

„Jen s nohou jsem se léčila čtyři měsíce. Až později na magnetické rezonanci se zjistilo, že mám utržený sval a natržené šlachy, a tak jsem musela ještě prodělat operaci ramene,“ dodala L. V., na jejímž těle jsou stopy psích zubů stále velmi patrné.

Chovatelka psů ale před soudem jednoznačně prohlásila, že na útoku psa žádnou vinu nenese, vše si podle ní zavinila L. V. tím, že nerespektovala upozornění, že venku venčí velké psy. Útok na L. V. neviděla, ale žena podle ní musela udělat osudovou chybu. „Říkala mi, že šla nakupovat a venku si vzpomněla, že zapomněla peněženku. Tak svého jezevčíka dala do prázdného kotce, který byl zvenku zabezpečený a který je propojen s dalšími dvěma kotci. V jednom byla fena rotvajlera, ve druhém dvě štěňata. Když se vrátila a šla si pro psa, fena na ni vyběhla. Svého jezevčíka prý ještě stačila přehodit přes plot, ale fena ji pokousala,“ tvrdila Vintrová s tím, že i po útoku s L. V. dobře vycházela a navštěvovala ji v nemocnici.

Chovatelka Věra Vintrová s advokátem u klatovského soudu

„Proto mě hodně překvapilo, když mě později udala. Udělala to proto, že chtěla odškodné,“ prohlásila Vintrová. To však L. V. odmítla a tvrdila, že chce jen necelou tisícikorunu za poplatky za léčení.

U soudu vypovídali i další svědci, například dcera L. V., která podpořila verzi Vintrové, když mimo jiné řekla, že matku varovala, a ona přesto šla ven.

Po zvážení důkazů soudce Jan Kasal Vintrovou, které hrozily až dva roky vězení, zprostil obvinění. „Nebylo prokázáno, že by se stal skutek popsaný v návrhu na potrestání. Poškozená věděla, že psi jsou venku a svým jednáním částečně zapříčinila to, co se stalo. Obviněná učinila maximum pro to, aby ke zranění psem nedošlo. Nemohla v žádném případě předpokládat chování poškozené,“ zdůvodnil svůj verdikt Kasal.

Vintrová ale ještě nemá vyhráno, neboť státní zástupkyně si ponechala lhůtu pro odvolání, a tak může záležitost doputovat ke krajskému soudu.