Věci, které zloděj zřejmě zahodil do první popelnice, jsou ale pro mladou ženu velmi důležité. Tomu, kdo jí alespoň některé z nich vrátí, nabízí tisíc korun odměny.

Ve čtvrtek 28. května zaparkovala před 17. hodinou v Plzni–Bolevci u křižovatky ulic Lidická a Majakovského. V autě ale nechala batoh. Když se vrátila, byl pryč. „Obsahoval kromě dokladů, peněženky a šedého saka ještě léky, učební skripta s názvem Základy erodologie, index ČZU Praha, penál a další studijní materiály,“ říká Špačková.

Podle ní jsou zejména léky, skripta a index zloději k ničemu. „Pro mě jsou ale velice důležité. Léky jsem si musela nechat za téměř 350 korun napsat znovu. Když nebudu mít index, budu muset kromě vyřizování nových dokladů ještě jet z Klatov do Prahy a shánět všechny vyučující, aby mi zpětně zapsali všechny známky a zápočty. Za duplikát indexu zaplatím 500 korun,“ stýská si studentka. Případ vyšetřuje policie.

Vloupání do zaparkovaných aut jsou v Plzni na denním pořádku. Za první čtyři měsíce letošního roku policie eviduje 450 případů. Zloděje lákají věci, které lidé nechají ležet například na sedačce. Nedá se určit, v které plzeňské lokalitě se auta vykrádají nejčastěji. Zloději útočí v celém městě. Zrovna v neděli přistihli strážníci chmatáky přímo při činu. Pomocí drátu se pokoušeli vloupat do auta ve Francouzské ulici. Zloději skončili v rukou státní policie.

Pokud máte informace o ukradených věcech volejte na tel. 377 168 337 nebo pište na emailovou adresu petra.petrikova@denik.cz

Jak batoh vypadá

Barva oranžová s černými popruhy a bočnicemi. V dolní části je menší kapsa propletená černou pružnou šňůrkou a po stranách batohu je černá síťovina na lahev.