Neštěstí se stalo 30. listopadu před 18. hodinou, kdy jela Nusková se služební Škodou Roomster po ulici 5. května směrem do centra města. „Na přechodu pro chodce se střetla přední částí vozidla s chodcem, přecházejícím v té chvíli zleva doprava, ten byl nárazem odmrštěn podél komunikace, kde dopadl na počátek autobusové zastávky. Odtud byl následně transportován do Fakultní nemocnice v Plzni, kde na následky svých zranění zemřel. Na služebním vozidle vznikla škoda 30 tisíc korun,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně Petra Švecová.

Zdroj: Milan Kilián

Dodala, že obžalovaná porušila důležitou povinnost danou zákonem o provozu na pozemních komunikacích, která stanoví, že řidič nesmí ohrozit nebo omezit chodce na přechodu a v případě potřeby je povinen zastavit vozidlo. Spáchala tak přečin usmrcení z nedbalosti. Za ten jí hrozil až šestiletý nepodmíněný trest, navíc děti mrtvého chodce, jeho matka a další pozůstalí požadovali po obžalované coby nemajetkovou újmu částku v celkové výši 5,1 milionu korun, zdravotní pojišťovna pak žádala 10 tisíc korun.

Hasiči likvidují požár u Prášilského jezera.
Neuvěřitelný hazard. Turisté rozdělali oheň na Šumavě, začalo od něj hořet

V přípravném řízení žena podle zdroje Deníku vypověděla, že chodce na přechodu neviděla, přestože jela pomalu a provoz na silnici sledovala. U soudu pak téměř nepromluvila, neboť hned po začátku líčení její obhájce avizoval, že chce uzavřít se státní zástupkyní dohodu o vině a trestu. Ta byla skutečně uzavřena, když se žalobkyně se žalovanou dohodly na trestu 18 měsíců, který byl podmíněně odložen na zkušební dobu dvou let. Zároveň se dohodly na zákazu řízení motorových vozidel v délce 20 měsíců.

Senát v čele se soudcem Petrem Sperkem dohodu schválil. „Poškození se s nárokem na náhradu škody odkazují na řízení ve věcech občanskoprávních,“ uvedl v rozsudku Sperk.