Mělo to ale jeden zásadní háček. Smlouvy podle obžaloby neuzavírala na svoje jméno, ale na jména jiných lidí, kteří o tom neměli ani tušení. Neštítila se dokonce opakovaně vzít si půjčku na svého vlastního bratra.

Při páchání podvodů jí v jednom případě pomáhal Tomáš Marek (44) z Plzně, který předstíral, že je její bratr, a získal tak pro ni peníze z půjčky. Oba se teď zpovídají před klatovským soudem.

Jasmína Javorská z Újezda (3570 g, 50 cm) se narodila v klatovské porodnici 19. ledna ve 23.04 hodin. Rodiče Hana a Luboš přivítali očekávanou dceru na světě společně. Na sestřičku se těší Tadeáš (15) a Jakub (13).
FOTO: Koukáme na svět

Obžaloba je na klatovské poměry rozsáhlá, státní zástupkyně ji četla bezmála 20 minut.

Hůrková, která již byla v minulosti odsouzena pro podvody, je viněna z celkem deseti skutků, z nichž devět podle obžaloby spáchala sama a desátý pak společně s Markem.

Podle obžaloby si vzala v letech 2013 až 2015 celkem sedm půjček, z toho šest na svého bratra, a třikrát požádala o poskytnutí meziúvěru ze stavebního spoření, a to jednou opět jménem bratra, jednou jménem starší ženy z Příbrami a jednou jménem manželského páru z Přibyslavi.

Galuškovi volili v Sydney. Přidala se k nim i Amálie Hilgertová.
Galuškovi volili v Sydney

Ne vždy uspěla, někdy byl podvod včas odhalen, ale přesto je škoda poměrně vysoká. Poškozené firmy po ní dohromady požadují přes šest set tisíc korun.

PŮJČKY SPLÁCELI DALŠÍMI PŮJČKAMI

„Doznávám svoji vinu, vím, že jsem udělala spoustu věcí špatně,“ řekla soudu Hůrková, matka čtyř dětí, a dodala, že ji k činu vedla tíživá životní situace.

„Byla jsem na dně. Malé půjčky jsem měla já i můj přítel a splátky byly tak vysoké, že výplata nestačila. Vždy se peníze sehnaly tak, že se vzala další půjčka,“ uvedla Hůrková. Poté dodala, že bratr o všech půjčkách věděl a že k ostatním skutkům ji přiměla její známá, která by podle ní měla stát také před soudem.

Ilustrační foto
Auto srazilo invalidu na vozíku

KDYŽ HO ODSOUDÍ, VYHODÍ HO Z PRÁCE

Marek se k činu přiznal. „Dobře se s Hůrkovou znám, s jejím přítelem jsem byl na misi v Kosovu. Hodně mi pomohli, tak jsem jí vyšel vstříc. Cestou na pobočku té společnosti mi dala instrukce a já tam pak předstíral, že jsem její bratr. Převzal jsem peníze, 40 tisíc korun, a za rohem je Hůrkové předal. Nic jsem z toho neměl,“ tvrdil Marek, který je voják z povolání.

Ilustrační foto.
Klatovská policie pátrá po cyklistovi

„Mrzí mě to. Když budu odsouzen, vyhodí mě,“ posteskl si.

Líčení bylo odročeno na duben, kdy přijdou na řadu výslechy svědků. Markovi hrozí až pět let vězení, Hůrkové dokonce až osm.