Rozhodl o tom v úterý pravomocně pražský vrchní soud, podle kterého muž oprávněně považoval vyvěšení pálky za diskriminaci a za útok proti jeho etniku. Soud však Romovi nepřiznal finanční satisfakci ve výši 150.000 korun, kterou požadoval.

Kroščen se žalobou na ochranu osobnosti již v minulosti neuspěl, podle soudů nižších instancí nešlo o diskriminaci, rasistický výpad ani takzvané obtěžování kvůli národnosti a barvě pleti.
Odškodné soud zamítl

Městský soud v Praze dospěl opakovaně k závěru, že baseballová pálka nevytvářela pro romské návštěvníky zastrašující, nepřátelské, zahanbující ani ponižující prostředí. Pálku „zdobily“ i další nápisy a podle rozsudku představovala spíše recesi než útok na lidskou důstojnost. Soud rozhodl, že Romovi nepřísluší odškodné ani omluva, odvolací senát pak jeho verdikt potvrdil.

Loni v lednu kauzu znovu otevřel Ústavní soud. Podle něho však obecné soudy svá rozhodnutí dostatečně neodůvodnily a nevyrovnaly se s některými Kroščenovými námitkami.

Soudy se případem zabývají už od roku 2001. Pálku měla v ruce socha antického boha, která sloužila jako výzdoba provozovny.