Za svoji lásku zaplatí František Papírník (58) z malé vesničky u Nýrska drahou daň. Jeho milence bylo totiž pouhých třináct let, a tak ho klatovský soud za její opakované zneužívání poslal ve čtvrtek na rok a půl za mříže. Soud mu navíc nařídil ochranné sexuologické léčení.

Papírníka kvůli zneužívání školačky začala již vloni stíhat policie a v lednu stanul před soudem, který mu uložil osmnáctiměsíční podmíněný trest s odkladem na tři roky a také ochranné sexuologické léčení ústavní formou. I přes trestní stíhání ale Papírník dívku znovu kontaktoval, osahával ji a jednou se s ní pokusil o soulož.

„Volal mi, abychom se sešli na tradičním místě ve městě, kde bydlím. Odvezl mě k sobě domů, kde mě nejprve osahával v kuchyni. Já jsem potom odešla do ložnice, kam za mnou přišel. Svlékl se, já jsem se také svlékla. Pak mě líbal, osahával nahoře i dole a nakonec došlo k pohlavnímu styku,“ řekla senátu na svůj věk vyspělá dívenka a dodala: „Byla jsem s ním, protože jsem byla zvědavá a protože mi za to dával peníze. Taky jsem ho měla ráda, psali jsme si milostné dopisy.“

„Já jsem Frantovi říkala, ať s holkou nic nedělá, ale on mi řekl, že ji miluje a že je jeho kočička. Tenkrát jsem měla tušení, že by zase mohli být spolu, tak jsem se vydala k jeho domu. V ložnici se svítilo, ale nikdo nereagoval na zvonění ani na bouchání. Tak jsem rozbila tabulku ve dveřích a odemkla si klíčem, který byl zevnitř. V ložnici byla zválená postel, ale doma nikdo. Až večer mi holka přiznala, že spolu měli sex. Dokonce jí prý řekl, že je lepší než já,“ vypověděla před soudem dívčina matka, která s Papírníkem měla v minulosti poměr. Obžalovaný, kterého k líčení eskorta přivezla z vazební věznice, sice přiznal, že dívku osahával, ale sex popřel. „Mazlila se se mnou a chtěla sex, ale mně to prostě nešlo. Neztopořil se mi,“ několikrát zopakoval Papírník.

„Obžalovaný věděl, že by s dívkou neměl nic mít, ale je u něj přítomna deviace, která způsobuje, že nebyl schopen se ovládnout. Jeho ovládací schopnosti byly výrazně sníženy“ řekl senátu soudní znalec v oboru psychiatrie a sexuologie Vladimír Šupina, podle něhož je nutná Papírníkova ústavní léčba.

S tím se ztotožnil i senát v čele se soudkyní Ludmilou Liškovou a Františku Papírníkovi uložil ochranné sexuologické léčení ústavní formou. Zároveň ho poslal na osmnáct měsíců do věznice s dozorem. Rozsudek je pravomocný, práva na odvolání se vzdal obžalovaný i státní zástupce.