Podle obžaloby Eckl začátkem září 2016 po půlnoci odvezl spolujezdkyni v Klatovech z Rozvoje do Suvorovovy ulice, kde z auta vystoupil a to se pak samovolně rozjelo a nabouralo jedno ze zaparkovaných aut. Eckl poté i přes odpor majitele nabouraného auta a dalšího muže z místa nehody odjel, přičemž oběma mužům způsobil hematomy a odřeniny, se kterými museli vyhledat lékařskou pomoc. Když Eckla krátce po jedné hodině zadržela policejní hlídka, měl podle lékařského vyšetření v krvi 1,98 promile alkoholu.

Obžalovaný nehodu jednoznačně odmítl. „Stál jsem u auta a najednou se můj vůz začal pomalu rozjíždět. Rychle jsem nastoupil a zabrzdil. Můj vůz do žádného jiného vozu nenarazil a nehodu nezpůsobil,“ tvrdil Eckl s tím, že poté chtěl odjet domů, když v té chvíli mu někdo zaklepal na boční okénko. „Vystoupil jsem a ptal se, co jsem udělal, nějaký muž ukazoval dozadu, kde jsem s vozem vůbec nebyl, že jsem mu naboural auto,“ vypověděl Eckl s tím, že muž se mu pak snažil zabránit aby odjel a zavolal si na pomoc ještě dalšího muže. „Jeden mi skrze otevřené okénko držel volant a druhou rukou se snažil zřejmě vytáhnout klíčky ze zapalování, druhý mi ležel na kapotě a mlátil do ní pěstí,“ popsal obžalovaný s tím, že nakonec se mu podařilo odjet. „Bál jsem se jich, ty dva muže jsem neznal, bylo to v jednu v noci,“ vysvětloval, proč se snažil odjet.

„Od havárie jsem ani podle znalce pojišťovny na autě žádné poškození neměl. Na vozidle poškozeného byl rozbitý nárazník, to by musela být nějaká škoda i na mém voze. Asi chtěli, aby jim to někdo zaplatil,“ uzavřel Eckl, který přiznal že před jízdou vypil pět malých piv jednoho „panáka“. „Že jsem řídil, byla chyba,“ připustil.

Podle svědků se ale vše odehrálo jinak. Podle výpovědi manželky majitele nabouraného auta Ecklovi na okénko neťukal muž, nýbrž ona. Podle ní také její manžel na kapotu vozu obžalovaného neskočil, ale když si stopl před auto obžalovaného, aby mu zabránil v odjezdu, ten na něj najel a on na kapotu spadl.

Eckl, prohlásil, že ženu nikdy neviděl a označil její výpověď za lži.

Nabourání zaparkovaného auta potvrdila soudu i žena, kterou Eckl onen večer odvážel domů. Podle její výpovědi se však auto nesnažil zastavit Eckl, ale ona, před nárazem do zaparkovaného auta to ale nestihla. Uvedla vak, že žádné poškození ani na jednom z aut neviděla.

Před soudem vypovídal i muž, který Ecklovi držel volant. „Už jsem spal, měl jsem otevřené okno a po půlnoci jsem slyšel ránu, jak někdo do něčeho naboural,“ uvedl muž s tím, že poté se z okna podíval co se děje a vše začal natáčet na mobilní telefon včetně situace, kdy Eckl vezl majitele nabouraného auta na kapotě, a záznam pak předal policii. Na pomoc šel až poté, kdy se vůz obžalovaného přiblížil k jeho zaparkovanému autu, ovšem sám, nikdo ho na pomoc nevolal.
Po jeho výpovědi bylo líčení odročeno na červen.

Najel na vyfrézovanou část silnice a skončil v nemocnici