Devátý květen mohou v Západočeském konzumním družstvu (ZKD) Sušice nově zařadit mezi svátky. V tento den totiž poslal klatovský soud do vazby 34letého bezdomovce, který opakovaně vykrádal prodejny ZKD v Rabí a Hrádku a firmě působil značné škody. Vše omlouval tím, že měl hlad, který už se nedal vydržet.

Kradl tam dokola

„Muž vnikl v době od 29. března do 8. května opakovaně v šesti případech do dvou prodejen na Sušicku a Horažďovicku. Do každé prodejny vnikl třikrát. Muž se k vloupání doznal a byl ve středu ve večerních hodinách zadržen," uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie.

Sváděl to na hlad

Bezdomovec, který má trvalé bydliště na horažďovické radnici, se na svobodu hned tak nepodívá, ve čtvrtek ho klatovský soud poslal do vazby. „Důvodem je, že hrozilo opakování trestné činnosti, pro kterou je stíhán, neboť nemá zaměstnání a žije v podstatě na ulici. On sám svoji trestnou činnost vysvětloval tím, že to dělal z hladu," řekl Deníku klatovský soudce Jan Kasal. Muž si tak na svobodě dlouho nepobyl, z vězení byl propuštěn před necelým rokem. Díky prezidentské amnestii nemusel navíc vykonat trest obecně prospěšných prací.

Doufali ve vazbu

Zpráva o tom, že je poberta ve vazbě a nebude moci škodit, potěšila ZKD, kde si zhluboka oddychli. „On se ani netajil tím, že nás opakovaně vykrádal, problém byl v tom, že hodnota ukradeného zboží byla relativně nízká, šlo o stokoruny, možná nějakou tisícovku. Jenže skutečná škoda způsobená nám byla mnohem vyšší. My v těch prodejnách máme únik obratu, protože se v každé dělaly tři inventury. Dnes u něj máme zhruba stotisícovou pohledávku, kterou nejspíše nikdy nedostaneme zpět," řekl Deníku předseda sušického ZKD Roman Bruzl a dodal: „Zhluboka jsme si oddychli, protože jsme se báli, kdy nás znovu vykrade. On se prý chtěl dostat zpět do kriminálu, tak si říkáme, proč jsme na to uvalení vazby museli čekat až tak dlouho."