A právě na to doplatily dvě ženy z Klatovska, jež obelhal 36letý Slovák, který se na sociálních sítích vydával za sportovce z Plzeňského kraje.

Nafotily se a pak je vydíral.

„Muž v době od 20. listopadu do 18. prosince prostřednictvím komunikačních sítí na internetu, konkrétně na profilu určenému k seznamování, vystupoval pod jiným jménem a vydával se za jiného, známého muže. Na internetu si založil dva profily a použil stažené fotografie. V uvedené době od dvou žen starších dvaceti let vylákal několik intimních fotografií. Poté jim vyhrožoval a nutil prostřednictvím elektronické komunikace ženy k vykonání orálního styku s tím, že zašle fotografie známým na další sociální síti i že je předá sousedům v místě bydliště nebo spolupracovníkům. „V obou případech ženy uvedly svá telefonní čísla a s mužem komunikovaly prostřednictvím mobilních aplikací. Muž ženám následně vyhrožoval a vydíral je, chtěl se s nimi sejít za účelem pohlavního styku,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

V uvedených dvou případech k vykonání orálního styku ani soulože nedošlo, tudíž nebyl trestný čin dokonán. Policie sice šetří případ se zmiňovanými dvěma ženami, ale nemusí jít o konečné číslo. „Cizinec byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění ve stadiu pokusu. Obviněný v současné době pobývá v obci na Domažlicku,“ dodala Ladmanová.
Policie po tomto případu znovu apeluje na dívky i ženy, aby prostřednictvím různých komunikačních prostředků nezasílaly neznámým mužům intimní fotografie a při komunikaci byly obezřetné, stejně tak při používání kamer na různých zařízeních.

OSOBNÍ ZKUŠENOST

Své zkušenosti má s podobným jednáním žena z Klatovska, která sdělila Deníku svůj pohled jen za příslibem anonymity. „Na jednu stranu dívky chápu, protože když je žena sama a touží po nějakém muži, tak v mnoha případech udělá cokoliv. A na sociálních sítích v podstatě nikdy nikdo neví, s kým si člověk píše, dokud se s ním nesetká. Také se mi to stalo. Po zprávách bylo vše skvělé, chlapi dokáží být hodně milí a pozorní, ale ve skutečnosti je to pravý opak. Bohužel se to většinou zjistí pozdě. Osobně už bych se nikdy neseznamovala přes internet, tam se nedá nikomu věřit a akorát na to pak ženy doplatí, někdy penězi, někdy ostudou, když se fotky dostanou jinam,“ uvedla žena.