Krajské zastupitelství už podalo ke Krajskému soudu v Plzni obžalobu. Obviněný muž je prozatím na neplacené dovolené. V dětském domově pracuje deset let. „Do doby podání trestního oznámení byl vynikajícím, obětavým a oblíbeným vychovatelem a jako hokejový trenér byl pro chlapce vzorem. Šest našich chlapců dovedl k pravidelným tréninkům v klubu HC Tachov,“ řekl Deníku ředitel Zdeněk Kropáč.

Podle Novinek.cz právě ředitel domova podal trestní oznámení poté, co se objevilo několik upozornění na chování vychovatele.

Předměty používané při výrobě pervitinu, které zajistila policie.
Kriminalisté zadrželi výrobce pervitinu z Tachovska. Zásoboval Plzeňský kraj

Jak dále server uvedl, dnes již bývalý zástupce ředitele, kterému znalci po zahájení vyšetřování případu diagnostikovali sexuální úchylku, měl na přelomu roku opakovaně zneužívat čtyři chlapce ve věku 8 až 12 let.

Ředitel dětského domova sdělil Deníku, že je mu velice líto toho, co se stalo. „Je mi nejvíce líto našich dětí. Neustále se ptám, co jsem mohl udělat víc a předejít vzniklé situaci,“ uvedl doslova s tím, že přes tuto událost se nemusí za práci ostatních zaměstnanců domova stydět. Jak dodal, vedení domova po celou dobu úzce spolupracovalo s policií. „Musím vyzvednout citlivý a profesionální přístup kriminalistů při výsleších dětí,“ řekl Kropáč.