Došla totiž k závěru, že právě on může za dubnový požár domu pro příjmově vymezené občany v Kolinci, při němž škoda dosáhla bezmála čtyř milionů korun.

„Obviněný muž zanechal v obývacím pokoji bez dohledu hořící svíčku a vzdálil se z místnosti. Po chvilce zjistil, že došlo k požáru, a pokoušel se oheň uhasit, což se mu nepodařilo, utekl před dům a oznámil požár na tísňovou linku,“ informovala Dana Ladmanová z klatovské policie s tím, že požár se z bytu rozšířil i do dalších prostor v domě, byl poškozen strop, půdní prostory, krov i střešní krytina a jejich část se propadla do dalšího bytu. „Došlo i k poškození různých částí nábytku a elektrospotřebičů v sousedním bytě a protečení vody při hasebním zásahu zapříčinilo poškození i dalších věcí ostatních nájemníků. Podle znaleckých posudků vznikla škoda ve výši 3 938 457 Kč,“ dodala Ladmanová.

„Z hořícího domu bylo evakuováno patnáct osob. Jedenáct z nich našlo ubytování u příbuzných, dalším třem bylo poskytnuto náhradní ubytování v jindřichovickém zámku a jedna osoba na invalidním vozíku byla převezena do domu s pečovatelskou službou v Sušici. Nikdo nebyl zraněn,“ informoval po požáru krajský mluvčí hasičů Petr Poncar.

I když od požáru utekly už více než čtyři měsíce, mnozí z nájemníků se domů zatím ještě vrátit nemohli. „Rekonstrukce běží, opravuje se krov a střešní krytina a budou následovat další opravy, neboť se čekalo právě na šetření policie. V současné době je obsazeno jen přízemí, dvě další podlaží jsou bez lidí. Ti bydlí vesměs u příbuzných. Předpokládáme, že domů se budou moci vrátit na podzim, rekonstrukce by měla být hotova do konce září,“ řekl Deníku starosta Kolince Pavel Princ. Dodal, že městys po viníkovi požáru žádnou škodu vymáhat nebude, neboť jde o záležitost pojišťovny.