Když ale poté nepřidal další peníze, obvinila ho ze znásilnění. Oznámila to na policii i jeho manželce. Jenže nic takového se neprokázalo a žena teď stojí před soudem jako obžalovaná. Z vydírání, křivého obvinění i podvodu.

„Seznámili jsme se vloni 1. srpna. Jel jsem tehdy do Prahy k lékaři a ona jela s malým synem stejným autobusem. Když jsme vystoupili, pomohl jsem jí s taškami a vyměnili jsme si telefonní čísla,“ vypověděl senior s tím, že hned po vyšetření se znovu se ženou setkal. Ač ji viděl poprvé, slíbil jí finanční pomoc. A hned s ní šel do banky. „Chtěl jsem jí půjčit deset tisíc korun, ale úřednice řekla, že můžu až 29 tisíc, že mám kontokorent. A ona řekla, tak 29 tisíc,“ řekl soudu senior s tím, že Jitka K. mu pak psala SMS, v nichž chtěla další peníze. O osm dní později se sešli a on s ní šel do dvou bank, kde si vzal shodně půjčky po 200 tisících korunách. Veškeré peníze jí předal.

„Proč jsem to dělal? V esemeskách mi slibovala vidinu krásného sexu a dokonce trojku. A věřil jsem, že mi vše vrátí a ještě něco navíc, jak slibovala,“ přiznal senior. Dodal, že se ještě pak sešel s Jitkou K. 14. srpna, kdy pro ni vyzvedl dalších 200 tisíc korun, ale ty už jí nepředal, i když mu vyhrožovala, že ho udá pro znásilnění. „To skutečně udělala, ale není to pravda. Znásilnila spíše ona mě,“ řekl senior.

Jeho manželka ve své výpovědi uvedla, že i na ni Jitka K. tlačila a chtěla, aby jí její muž dal 200 tisíc korun, že pak obvinění ze znásilnění stáhne. Odmítla to všaks tím, že jde o nesmysl. Policie pak skutečně potvrdila, že důchodce ženu neznásilnil.

Obžalovaná odmítla k věci vypovídat. Řekla jen, že s výpovědí poškozeného nesouhlasí. Částku 429 tisíc korun seniorovi již zaslala. Líčení pokračuje v prosinci, ženě hrozí až osm let vězení.

Ilustrační fotografie.
Rodiče krutě týrali malého chlapečka