V pátek krátce po jedné hodině ranní přijal operační důstojník pražské policie informaci od kolegů z Plzeňského kraje, že jim ujíždí vysokou rychlostí po dálnici D5 směrem do Prahy vozidlo Škoda Fabia.

"Operační informoval pražské hlídky v terénu, které se do pronásledování ihned zapojily. Během ujíždění měla řidička po celou dobu zapnutá výstražná světla, nereagovala na výzvy k zastavení, ohrožovala ostatní účastníky silničního provozu, nerespektovala dopravní značení a ujížděla v místech až 180 kilometrovou rychlostí. V jednu chvíli najela i na služební vozidlo, které se ji pokusilo předjet," uvedla mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová.

Na Rozvadovské spojce policisté použili zastavovací pás, který řidička projela a propíchla si tím všechny pneumatiky. Následně ji v Bucharově ulici v Praze 5 policisté zablokovali služebním vozidlem.

"Řidička na výzvy k opuštění vozidla nereagovala, držela v ruce zapalovač a snažila se zapálit roušku, kterou měla v tu chvíli nasazenou na obličeji. Jelikož bylo vozidlo uzamčené, policisté z pohotovostní motorizované jednotky rozbili teleskopickým obuškem okýnko u řidičky a ženu za užití donucovacích prostředků z vozidla vytáhli. Jelikož s policisty podezřelá stále nekomunikovala a zdála se být ve špatném psychickém stavu, zavolali jí záchranku," popsala dále policejní mluvčí.

Osmadvacetiletá řidička se odmítla na místě podrobit testu na alkohol a omamné a psychotropní látky a jedy. Policisté při prohlídce jejího auta nalezli na místě spolujezdce několik léků. Záchranáři ženu převezli k lékařskému ošetření na psychiatrii za doprovodu policie, kde byla po vyšetření převezena na policejní služebnu k podání vysvětlení.

Celým případem se policisté v současné době zabývají a zjišťují, proč osmadvacetiletá řidička ujížděla několik desítek kilometrů a nereagovala na výzvy k zastavení. Nyní čekají i na výsledky vyšetření z odběru biologického materiálu, kterému se podezřelá v nemocnici podrobila.

Policisté žádají účastníky silničního provozu, které řidička svou nebezpečnou jízdou ohrozila, aby se neprodleně ozvali na linku 158.