Už týden uniká spravedlnosti maskovaný lupič, který s nožem v ruce přepadl jeden ze sušických barů. Policie proto poskytla Deníku videonahrávku přepadení, která by mohla přispět k jeho odhalení.

„Ve čtvrtek 11. listopadu ve 2.40 hodin v Sušici přišel do baru neznámý maskovaný muž a pod pohrůžkou použití násilí, kdy v ruce držel nůž, požadoval na obsluhující ženě peníze. Řekl, že ji zabije. Žena vydala ze zásuvky kasírtašku s finanční hotovostí, ale neznámý pachatel ze zásuvky vyjmul další bankovky. Dále ženě přikázal, aby si klekla a dala své ruce za záda. Omotal je páskou a barmance nařídil, aby zůstala v ležící pozici. Při svém jednání neustále ženě vyhrožoval zabitím. Před ochodem z baru odcizil z barového pultu mobilní telefon,“ popsala loupež, kterou nyní můžete vidět i na nahrávce z bezpečnostní kamery, Dana Ladmanová z klatovské policie.

Stejně jako tato přepadená servírka skončila koncem října svázaná a vyděšená po návštěvě zatím neznámého lupiče barmanka jiného ze sušických podniků. Loupež se odehrála ve čtvrtek 28. října a měla takřka totožný scénář. Do podniku vstoupilo nad ránem maskovaný muž a pod pohrůžkou užití nože obsluhující ženu donutil k vydání dvou peněženek, ve kterých byly uloženy finance. Následně jí přikázal, aby si lehla na břicho, a spoutal jí ruce lepicí páskou.

Policie oba případy šetří pro zločin loupeže, pachateli, jenž je zřejmě totožný, tak v případě dopadení hrozí až deset let vězení.