„Psali jsme si na sociální síti Badoo. Jednou přijel ke mně domů, chtěl se mnou chodit. Byla jsem nějakou dobu bez partnera, tak jsem si řekla, že to zkusím," řekla u soudu další z poškozených žen. Bořánek si od ní prý vypůjčil auto. Slíbil, že ho vrátí, jakmile si objede známé a sežene peníze. Za nějaký čas měl říci, že auto potřebuje opravu, ale uměl by sehnat jiné v zahraničí. „Já jsem neměla peníze, proto si vypůjčil od mých rodičů," dodala poškozená. Ženiným rodičům podepsal Bořánek dlužní úpis. Ale k vracení peněz se neměl. „Měli by ho zavřít, až zčerná," prohlásila u soudu matka poškozené. Bořánek však s ženami nesouhlasí, auto mu prý bývalá přítelkyně dala, aby jej nechal opravit. Dluh u ženiných rodičů uznal. „Jakmile to bude v mých možnostech, peníze vrátím," řekl Bořánek.

Některé ženy uvedly, že Bořánkovi půjčily peníze, aniž ho předtím viděly. A dokonce si nenechaly vystavit ani potvrzení. „Psala jsem si s ním nějaký čas na Badoo. Prožívala jsem zrovna komplikovaný rozvod. Na nějaký čas jsem se odmlčela, ale začala jsem si s ním psát znovu," popsala seznámení s Bořánkem jedna z jeho dalších obětí. Ta si s ním smluvila schůzku v Plzni. Bořánek jí prý před schůzkou poslal textovou zprávu, kde se svěřil, že mu neznámý hacker vykradl bankovní konto a on je bez prostředků. Žena s ním jela do banky, kde si vzala půjčku 50 000 korun a ty obžalovanému předala. S tím se však prý obžalovaný nespokojil. Když zjistil, že v bance ženě nabízejí 190 tisíc korun, chtěl, aby si kvůli němu půjčila ještě jednou. Jeho historky působily na ženu tak přesvědčivě, že si kvůli němu půjčila znovu. Bořánek se prý vymlouval na to, že potřebuje peníze na plyn, pro děti na školu a aby mohl zaplatit dluhy po manželce.

Další podvedenou je žena, která Bořánkovi uvěřila, že jí zajistí opravu auta, které nutně potřebovala. „Nechtěla jsem se seznamovat, mám svého přítele. Ale v té době jsem nutně potřebovala opravit auto, bez něhož se neobejdu. Bydlím totiž na samotě a jsem vážně nemocná. Bořánek slíbil, že auto nechá opravit. Poslal ke mně svého syna, který si vyzvedl auto a částku 7000 korun. Když mi nevraceli ani auto, ani peníze, obrátila jsem se na policii," konstatovala žena.

Historek, pomocí kterých lákal z lidí peníze, měl Bořánek připravených povícero, podařilo se mu napálit i několik mužů. Celkem tak měl podvodem získat bezmála tři čtvrtě milionu korun. On sám ale téměř vše popírá.

Soud rozsudek nevynesl, líčení bude pokračovat na konci listopadu, kdy budou vyslechnuti další svědci. Bořánkovi hrozí až osmiletý trest.