Vše vyvrcholilo surovým bezdůvodným napadením mladé ženy, za které dostal podmínku a bylo mu nařízeno psychiatrické léčení v ambulantní formě a především mu bylo zakázáno zneužívání návykových látek. A i když se u soudu dušoval, že alkoholu ani drog se už nedotkne, nedodržel to. Kontroly opakovaně prokázaly, že pil a fetoval a v dubnu dokonce opilý poničil cizí auto. V pondělí proto Okresní soud v Klatovech rozhodl, že se musí podrobit ústavní léčbě, neboť ambulantní je nedostatečná.

Libor T. (32), jehož tvář ani jméno nemůže redakce zveřejnit, byl odsouzen za to, že zaútočil v Klatovech bezdůvodně v březnu 2021 na tehdy 21letou dívku, když venčila své dva pejsky. Nejprve na ni podle obžaloby křičel a pak ji napadl. „Zezadu ji doběhl, povalil ji na chodník a několikrát ji pěstí udeřil do krku a hlavy, přičemž jí způsobil podvrtnutí krční páteře s podezřením na lehký otřes mozku. Když se jí podařilo zvednout a snažila se z místa utéct, běžel za ní a křičel, že ji zabije,“ popsala v obžalobě státní zástupkyně Katarina Peková.

Nehoda u Kokšína.
K vážné nehodě u Kokšína letěl vrtulník, ženu museli hasiči vyprostit

„Běžela jsem a křičela o pomoc. Už jsem byla vyřízená, nemohla jsem, ale byl pořád za mnou. Naštěstí tam vyšel jeden pán. Kdyby tam nebyl, možná by dokončil, co začal,“ řekla soudu mladá žena, kterou událost poznamenala více na duši než na těle. Po činu se bála vycházet sama ven, musela brát léky na uklidnění. Když u soudu Libora T. uviděla, rozbrečela se.

Libor T., který byl při činu pod vlivem marihuany a pervitinu, u soudu vinu odmítl. Nejprve Okresní soud v Klatovech a poté i odvolací Krajský soud v Plzni ale došly k závěru, že čin spáchal. Byl mu uložen jedenáctiměsíční trest, podmíněně odložený na zkušební dobu dvou let, a ochranné psychiatrické léčení ambulantní formou. Zároveň mu bylo uloženo, aby se ve zkušební době podmíněného odsouzení zdržel zneužívání návykových látek a aby uhradil poškozené ušlou mzdu ve výši necelých 13 tisíc korun.

Chariťák v Klatovech.
Lidé v rámci Chariťáku splnili přání, dokázali vybrat rekordní částku

Pouhé dva měsíce po rozsudku si ale Libor T. vykoledoval další malér. Pod vlivem alkoholu poničil v Klatovech auto, což dosud prověřuje policie. Okresní soud musel s reakcí počkat na rozhodnutí Nejvyššího soudu, kam si podal Libor T. dovolání proti rozsudku, ale když bylo odmítnuto, mohl jednat. A nařídil přeměnu ambulantního léčení na ústavní. „Lékařka konstatovala, že ambulantní léčba je nedostatečná, neboť při ní dále zneužíval návykové látky, což opakovaně prokázaly odběry moči a krve. Je proto nutná ústavní léčba, kde bude eliminován přísun alkoholu a drog a stabilizován jeho stav. Obžalovaný s tím souhlasil, vzdal se stížnosti. Je třeba říci, že s návrhem na ústavní léčbu sám přišel a šel se léčit již před rozhodnutím soudu,“ řekl Deníku soudce Petr Sperk.