„V zatím přesně nestanovené době, zřejmě v pozdních odpoledních, nebo během nočních hodin na 7. července, došlo k poškození dvou senážních vaků na Kašperskohorsku. Celkové škody, které vznikly následkem jednání zatím neznámého pachatele, vzrostly na 450 tisíc korun. Vandal totiž vaky prořízl v délce 45 metrů, čímž došlo k vysypání a následnému znehodnocení obsahu, kterým byla travní senáž,“ informovala Deník policistka Jana Tomková.

Událost se podle informací Deníku stala u Bukovníku a je pravděpodobné, že poničení vaků má na svědomí stejný vandal, který vloni na podzim rozřezal tři senážní vaky vedle kravína nedaleko Soběšic. „Kvůli rozřezání vaků byla poškozena a znehodnocena senážní hmota, jelikož se k uloženému materiálu dostal vzduch. Škody, které tak měl pachatel na šedesát metrů dlouhých vacích způsobit, se proto vyšplhaly předběžným odhadem na dvě stě tisíc korun,“ uvedla tehdy Tomková.

Ani v jednom z případů se vandala nepodařilo vypátrat, a tak není známo ani to, zda spolu mají případy souvislost, ani to, zda je příčinou msta či jiný motiv. Jisté ale je, že se ničitel dopustil přečinu poškození cizí věci. „Dle trestního zákoníku hrozí pachateli v případě jeho odhalení trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty,“ dodala Tomková.