Mladík dle obžaloby 28. prosince 2021 v noci v parku za kostelem na Klostermannově náměstí v Železné Rudě za použití hrubé síly a kopnutí poškodil konstrukci dvou svítících andělů instalovaných jako vánoční dekorace, čímž způsobil škodu ve výši 67 155 Kč městu Železná Ruda. „Tedy zničil cizí věc a způsobil škodu na cizím majetku nikoliv patrnou, čímž spáchal přečin poškození cizí věci,“ uvedla zástupní zástupkyně v obžalobě.

Kubačák se ke všemu, co mu bylo kladeno za vinu, přiznal. „Byl jsem po vlivem alkoholu, vypil jsem toho opravdu hodně. Lituji toho. Nechal jsem se vyhecovat. Nevím, co se to se mnou dělo. Střízlivého by mě to nikdy nenapadlo. Všichni jsme byli opilí, moc mě to mrzí. Přiznávám svoji vinu. Na úhradě škody jsem se domluvil s otcem, kterému to budu splácet z brigády,“ řekl u soudu obviněný mladík.

Emil Kintzl v Kašperských Horách.
Emil Kintzl: Je mi 88, ale nemůžu tomu ani uvěřit. Prozradil recept na vitalitu

Díky tomu, že se ke všemu přiznal a byla již uhrazena i škoda v plné výši, navrhla státní zástupkyně podmíněné zastavení trestního stíhání. „Soud má za to, že byly splněny podmínky pro podmíněné zastavení trestního stíhání a stanovuje se rovněž zkušební doba po dobu 12 měsíců, což je při spodní hranici,“ sdělil soudce Petr Sperk, který poznamenal i to, že s ohledem na trestný čin jako takový, a na to, že byl spáchán pod vlivem alkoholu, měl soud za to, že bylo minimálně vhodné, aby se konalo hlavní líčení, aby výchovný efekt trestního řízení byl pro obviněného co nejsilnější.

Všichni se vzdali práva na podání stížnosti.