Celkem tři dny po sobě prohledávali objekty, kde by se lidé, obývající neoprávněně cizí opuštěné domy, mohli zdržovat.

„Policisté při této akci zkontrolovali různé opuštěné objekty, neobývané domy i kůlny na různých místech v Klatovech,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie. Doplnila, že hned první den byli její kolegové úspěšní, když v objektu ve Vídeňské ulici zajistili dvě ženy ve věku 30 a 34 let a tři muže ve věku 26, 32 a 38 let z několika obcí na Klatovsku. Pětice se ale nepoučila, a tak následující den ve stejném polorozpadlém objektu policisté zajistili tři z těchto výtečníků, kteří se tam po policejní kontrole vrátili.

„Dva muži a jedna žena byli převezeni na obvodní oddělení a po provedení potřebných úkonů propuštěni,“ uvedla Ladmanová s tím, že třetí den policisté zkontrolovali další čtyři prázdné objekty, kde ale nikoho nenašli.

„Zajištěné osoby jsou podezřelé ze spáchání přestupku proti majetku, které budou předány správnímu orgánu k dalšímu opatření. Podle zákona o přestupcích se přestupku dopustí ten, kdo úmyslně neoprávněně užívá cizí majetek. Za přestupek lze uložit pokutu do 15 000 Kč,“ uzavřela Ladmanová.