Policisté nyní řeší, jak se vše stalo. Lupiči sice podle slov zlatníka utekli bez kořisti, ale události v obchodě nabraly nečekaný spád.

Podle všeho sáhl zlatník po krátké potyčce s dvojicí asi dvacetiletých lupičů pro pistoli a vystřelil. Nechtěně však zasáhl svého syna, který do obchodu zrovna přicházel.

Mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková potvrdila, že z místa činu odváželi asi 55letého muže se střelným poraněním hrudníku. „Převezli jsme jej na urgentní příjem do nemocnice na Lochotín,“ uvedla Ptáčková s tím, že pacient byl v přímém ohrožení života.

Policisté okolí uzavřeli a po pachatelích začali ihned pátrat. „Lupiči byli oblečeni do tmavých oděvů a na hlavách měli kapuce. Oba měřili okolo 180 centimetrů. Nyní zjišťujeme, jestli byly v obchodě nainstalované funkční bezpečnostní kamery. Pokud ano, určitě záznam poskytneme, protože by nám mohl pomoci s pátráním po pachatelích,“ uvedla Martina Korandová, mluvčí plzeňské policie.

Po přepadení dvojice utekla směrem k Farského ulici. Muži zákona proto silnice na Slovanech uzavřeli a kontrolovali všechna odjíždějící auta. Podobné opatření udělali policisté na všech výjezdech z Plzně. Kolem poledne bylo však pátrání po pachatelích zatím neúspěšné.