„Policisté měli v úmyslu zastavit a kontrolovat řidiče vozidla BMW 320, který projížděl po Domažlické ulici. Policisté podle místní a osobní znalosti věděli, že má uložen trest a nesmí řídit. Muž s vozidlem na výzvu k zastavení nereagoval, ujížděl směrem na Janovice nad Úhlavou, kdy policisté užili zvláštní zvukové výstražné zařízení doplněného s výstražným světlem a světelný nápis „Stop“,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Pokračoval v jízdě a z hlavní komunikace řidič odbočil do obce Lomec, vjel na účelovou komunikaci a narazil do popelnice. Po nehodě řidič z místa utíkal, ale policisté jej zadrželi. Zjistili, že jde o čtyřiadvacetiletého muže z obce u Klatov. Na vozidle byly osazeny registrační značky z jiného vozu, v zavazadlovém prostoru byly registrační značky jiného státu a vozidlo není zaregistrováno. Dále na vozidle nebyla platná technická kontrola, která skončila letos v dubnu a ani nebylo uzavřeno pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Přivolání dopravní policisté řešili dopravní nehodu.

„Dalším šetřením policisté zjistili, že muž má Městským úřadem v Klatovech uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel od května 2019 na 20 měsíců. Dechová zkouška byla u řidiče s negativní. Ke zranění osob nedošlo. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodala Ladmanová.

Rodiče S. J. a J. J. před Okresním soudem Plzeň-jih.
Za smrt miminka po domácím porodu padly podmínky