„Od komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání jednadvacetiletý muž z obce u Klatov a čtyřiadvacetiletý muž z Nýrska ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež spáchaného formou spolupachatelství a dále jeden mladistvý ze spáchání provinění loupež spáchaného formou spolupachatelství,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie.

Vše se událo 14. dubna dvacet minut po půlnoci nedaleko čerpací stanice v Nýrsku, kde procházel muž a postupně jej oslovili tři muži a chtěli cigaretu, kdy jim odpověděl, že ji nemá. Poté na veřejném prostranství fyzicky napadli osmatřicetiletého muže, kterého rukama sevřenými v pěst udeřili do hlavy, nohama kopali do různých částí těla, srazili ho k zemi a opět do něj několikrát kopli. Zmlácenému muži z bundy vzali mobilní telefon, paměťovou kartu, pánské hodinky a elektronickou cigaretu a z místa odešli.

„Zraněný muž byl zdravotnickou službou převezen do nemocnice v Klatovech k ošetření. Po oznámení policisté vyjeli na místo a třicet minut po jedné hodině v noci zadrželi nejstaršího podezřelého muže, druhého o hodinu později a byl zjištěn i mladistvý,“ sdělila Ladmanová.

Nejstarší muž byl již v minulosti odsouzen za různé trestné činy.

Ilustrační fotografie.
Dva muži se poprali v divadle, zřejmě kvůli ženě