„V době příchodu kontrolní skupiny odebíral textilní zboží z právě odemknuté ocelové bedny. Ihned po výzvě celníků, aby prokázal totožnost, se vydal na útěk. Při něm odhodil klíče od bedny se zbožím. Po oběhnutí téměř celé tržnice se na opakované výzvy zastavil a následně celníkům předložil doklad totožnosti,“ popsal včera událost Pavel Polanka z plzeňského celního ředitelství.


Odhozené klíče celníci vyhledali a ověřili, že patří k zámkovému mechanismu bedny. „Uvnitř bylo nalezeno celkem 160 věcí označených logy a symboly světových značek, konkrétně textilní výrobky a obuv, které měly označení zaměnitelné například s ochrannou známkou Adidas nebo Puma,“ uvedl Polanka.


Podezřelé zboží bylo na místě zajištěno. Případná škoda způsobená majitelům práv byla vyčíslena na částku přesahující 390 tisíc korun.
„Přistižený trhovec byl po prověření identifikován jako provozovatel prodejního stánku umístěného v blízkosti kontrolované bedny. Nyní ho policie prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu porušování práv k ochranné známce, obchodnímu jménu a chráněnému označení původu,“ informoval Polanka.

(ano)