Dnem, na který jen tak nezapomene, byl pro Mičkala letošní 25. červen. Tehdy si na parkovišti u pekařství v Sušici povšiml krásného autoveterána, konkrétně Lancie Beta 1800 Coupe. A dostal nápad, že se s ním vyfotí. Na tom by nebylo nic špatného, to dělá hodně lidí. Jenže Mičkal se zachoval hodně hloupě.

„Za účelem pořízení fotografie skočil na přední kapotu, kde si lehl na bok a takto pózoval při focení, v důsledku čehož došlo k promáčknutí kapoty nejméně na dvou místech. Svým jednáním tak způsobil majiteli škodu ve výši nejméně devět tisíc korun," uvedla v návrhu na potrestání státní zástupkyně, podle níž se mladík dopustil poškození cizí věci.

Okresní soud v Klatovech tak nařídil v případu hlavní líčení, přičemž Mičkalovi hrozil až rok vězení. Nakonec ale vyvázl bez trestu. „Těsně před hlavním líčením přišla zpráva od poškozeného, který žije v Německu, že mu obviněný škodu na historickém vozidle uhradil a že mu zaslal i omluvný dopis. Napsal soudu, že má škodu za vyřízenou a že se nebude připojovat k trestnímu řízení. Vzhledem k tomu, že obviněný nebyl dosud trestně stíhán a je bezúhonný, je kladně hodnocen z práce, doznal se, projevil účinnou lítost a nahradil škodu, soud přistoupil k odklonu od trestního řízení a trestní stíhání podmíněně zastavil," uvedl soudce Jan Kasal a dodal, že Mičkalovi soud stanovil zkušební lhůtu v trvání šesti měsíců. Pokud by v tomto období cokoli spáchal, bude trestní řízení obnoveno, uskuteční se soudní líčení a nejspíše padne i trest.