Podnikatele ve středu surově zbil teprve 18letý mladík, jemuž se údajně nelíbilo, že má být vystěhován z ubytovny.

Mladík podle informací Deníku nejprve podnikateli a jeho blízkým několikrát vyhrožoval usmrcením, a to prostřednictvím muže, jenž má ubytovnu na starost. Ve středu už skutečně zaútočil. „Osmnáctiletý muž ze Sušice měl fyzicky napadnout 52letého muže, jemuž způsobil zranění, která si vyžádala lékařská ošetření," uvedl policejní mluvčí Jan Koželuh. Podnikatele zbil mladík opravdu pořádně. „Muž byl s těžkým zraněním převezen do sušické nemocnice," informovala krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Mladík, který se nedostal do křížku se zákonem poprvé, byl zadržen a převezen do policejní cely. Zda bude podán návrh na vazbu, se teprve rozhodne, ale není to příliš pravděpodobné. Za ublížení na zdraví a nebezpečné vyhrožování mu hrozí až tři roky vězení.

Už byl vydírán

Není to poprvé, co se tento sušický podnikatel stal obětí vydírání. Vloni mu známý sušický recidivista posílal SMS, v nichž mu nejprve vyhrožoval a poté začal požadovat i peníze. Ve zprávách se objevovaly vyhrůžky, že dotyčný to má spočítané, že chcípne (a s ním i jeho známí policisté), že mu vyhoří dům a podobně. Když ale zaplatí pět set tisíc korun, nechají ho „kamarádi" na pokoji.

Muž, jemuž SMS chodily, soudu řekl, že nejprve jim nepřikládal žádnou váhu, ale postupně dostal strach. „S manželkou jsme usoudili, že to není žádná sranda. Z realit mám poměrně velké výnosy, tak jsme se báli, že by výhrůžky mohly být splněny. Měl jsem strach o rodinu, zejména o děti, tak jsem se obrátil na policii. Vše už pak bylo v její režii. Na základě jejího pokynu jsem odeslal vyděrači esemesku, že mu zaplatím, i předal balíček s penězi," řekl tehdy soudu poškozený, který sám sebe označil jako invalidního důchodce a majitele realit.

Vyděrače, jenž byl brzy po předání peněz zadržen, poslal klatovský soud na tři roky za mříže.