Je ale otázkou, zda se ho podaří za mříže skutečně dostat, neboť se zdržuje neznámo kde a řízení bylo proti němu vedeno jako proti uprchlému.

Přepadená pracovnice Deníku krátce po činu řekla, že lupič si podle ní situaci v kanceláři obhlížel už od otevření. Opakovaně odcházel a pak se zase vracel. Pořád dokola si kupoval a stíral losy, přičemž komunikoval nejspíše ruštinou. Když se ženou poprvé za celý den zůstal sám, zaútočil. „Vyrazil dveře a vtrhl ke mně. Mířil na mě nějakou zbraní, měla jsem pocit, že koukám do hlavně. Říkal „davaj děngi“ a ukazoval, že mu mám dát peníze. Třásly se mi ruce, tak jsem vyházela na pult všechny papírovky. Chtěla jsem mu dát i mince, ale ty ukazoval, že nechce. Dal mi ránu do obličeje, kterou jsem vůbec nečekala. Bylo to bezdůvodně, nijak jsem se nebránila,“ řekla Deníku přepadená, která pak od lupiče inkasovala ještě další tři rány pěstí. Po lupičově útěku ihned zalarmovala policisty, ti už ho ale nedopadli. „Byl to hrozný zážitek. Během té chvilky mi prolétl hlavou celý život. Bála jsem se, že mě zabije, myslela jsem přitom hlavně na dítě,“ svěřila se Deníku žena, která při přepadení utrpěla zranění, s nímž musela vyhledat lékaře.

Podle policejního šetření byl pachatelem právě Groza, který měl v sázkové kanceláři způsobit škodu přes 25 tisíc korun. Pouta se mu nikdy nasadit nepodařilo, ale byl obžalován a nyní i odsouzen, byť jako uprchlý. „Za loupež by mu byl uložen nepodmíněný trest v délce dvou roků. Rozsudek není pravomocný. Až nabude právní moci, bude pravděpodobně na Victora Grozu vydán Evropský zatýkací rozkaz,“ uvedla soudkyně Martina Šimánková. Pokud by byl Moldavan zadržen, bude vydán k výkonu trestu do ČR. Může si ale zažádat o znovuprojednání případu před soudem.