Zapojit se do ní měli tři muži, kteří byli pod vlivem alkoholu. Vše odstartovala nejprve hádka. Nebýt ale pohotového zásahu městské policie, která si konfliktu všimla při hlídkové činnosti a ihned zasáhla, mohl střet, odehrávající se před očima několika žen, skončit hůře než jen jedním zraněním.

Strážníci po uklidnění horkých hlav přivolali na místo zdravotnické záchranáře i státní policii, která si celou událost převzala. „Po vzájemné slovní rozepři se tři muži fyzicky napadli. Šlo o místního osmadvacetiletého muže, dvacetiletého mladíka z Chebska a dvacetiletého cizince,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová a dodala, že první ze rváčů nadýchal 2,09, druhý 1,10 a třetí 1,14 promile alkoholu.

Bitka se neobešla bez zranění. Nejvíce ji odnesl osmadvacetiletý muž z Klatov, který musel být následně se zraněním odvezen do Klatovské nemocnice k ošetření.

„Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů výtržnictví a případ dále prověřuje,“ doplnila Ladmanová.