Klatovská policie případ před několika týdny odložila, když uvedla, že šlo o nešťastnou náhodu. S tím ale nesouhlasí tamní okresní státní zastupitelství. „Státní zástupce zrušil usnesení policie o odložení jako nezákonné a neodůvodněné a uložil policejnímu orgánu provedení dalších doplňujících důkazů," řekla Deníku klatovská okresní státní zástupkyně Jiřina Vítovcová.

Zvíře patřilo majiteli Autobusů VKJ Vratislavu Štáhlichovi, který stádečko chová v těsném sousedství zaparkovaných autobusů. To, že táhne mrtvou ovci, zjistil jeden z jeho řidičů až poté, co ho na to upozornili další motoristé.

Autobus vyjížděl na linku Klatovy – Nýrsko, o kterou svádí společnost Autobusy VKJ boj s firmou Ptáček Autobusy. Objevily se proto spekulace, že by čin mohl být součástí tvrdého konkurenčního boje. Nic takového se ale neprokázalo.

Kdo ovci za autobus přivázal, policie nezjistila. Ani zda byla živá, což je pravděpodobnější, či mrtvá. „Policisté prováděli výslech zúčastněných osob a prohlíželi záznamy kamerových systémů. Podle zjištěných skutečností věc odložili, protože nejde o podezření z přečinu," uvedla před dvěma týdny Dana Ladmanová z klatovské policie. S usnesením policie se ale neztotožnilo státní zastupitelství.

„Případ byl nedostatečně objasněn a závěry byly nelogické. Určitě nemohlo jít o nešťastnou náhodu. Je zřejmé, že ovce byla k autobusu uvázána záměrně. A pachatel musel být minimálně srozuměn s možností, že zvíře bude usmýkáno," vysvětlila Vítovcová, podle níž ve spisu chybí i vyjádření veterináře, který měl ovci po její smrti prohlédnout.