Jak již Deník jako první informoval, vloni počátkem října žena našla větvičku konopí. „Napadlo mě, že bych si z toho mohla udělat mastičku, z ciziny jsem si totiž na ni přivezla recept. Tak jsem si tu větvičku odnesla na chatu," svěřila se Deníku pod příslibem zachování anonymity seniorka. Jenže do chaty se jí vloupal 24letý muž, který tam přespal. Druhý den ho tam důchodkyně vzbudila a on se dal na útěk. Přivolaná policie, která ho záhy dopadla, u něj našla již zmíněnou větvičku konopí. Mladík kriminalistům řekl, že „trávu" našel na chatě, a seniorka následně přiznala, že větvička je její.

Protože při odborné expertize bylo zjištěno, že rostlina obsahuje 1,62 gramu psychoaktivní látky THC, vzala si stařenku „do prádla" policie. „Absolvovala jsem několik výslechů," posteskla si seniorka, jenže to nebylo vše. „Žena převzala sdělení podezření z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu," informovala minulý týden klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. „To, že bych za něco takového mohla jít do vězení, je absurdní. To je úplně neskutečné," reagovala na hrozící kriminál 76letá důchodkyně, která si ale nyní může konečně oddychnout. „Spis po zkráceném přípravném řízení byl předán na státní zastupitelství a ve věci již bylo rozhodnuto," uvedla nyní na dotaz Deníku okresní státní zástupkyně Jiřina Vítovcová.

Tato věta znamená jediné – stařenka neskončí u soudu, který ji mohl poslat až na jeden rok za mříže, ale státní zástupce její trestní stíhání podmíněně zastavil. Seniorka tak vyvázne bez trestu.