Za to, že jsem jim zakázal jezdit přes můj pozemek na jejich louku, mě Tomáš Kuchárik brutálně zbil a dodnes se v noci budím hrůzou. To tvrdí soukromý zemědělec Miroslav N. ze Záluží na Sušicku. Kuchárik (26) ale popírá, že by ho zranil. Kdo má pravdu, bude muset rozhodnout klatovský Okresní soud, který se případem začal zabývat.

Podle státního zástupce Josefa Hrubého zaútočil mladík, který se narodil v Sušici, ale nyní žije a pracuje v Praze, na Miroslava N. 15. července 2007 po předchozí slovní rozepři. „Uchopil ho za krk a bil ho pěstmi do hlavy. Když ho srazil na zem, tak na něj několikrát šlápl,“ citoval obžalobu Hrubý.

Mladík ale odmítl, že by zemědělce zranil. „Tehdy jsme jeli s matkou a panem R. posekat louku, která sousedí s pozemkem panem N. On nám ale brání v přístupu, postavil na účelové komunikaci plot. Abychom mohli projet s traktorem, požadovali jsme jeho odstranění. Nic jsem mu ale neudělal,“ vypověděl u soudu Kuchárik.

To, že příčinou sporu bylo znemožnění průjezdu na louku Kuchárikovy matky, potvrdil i Miroslav N., podle něhož ale byly následující události řádně dramatické. „Pan Kuchárik mi nejprve nasadil tzv. kravatu a poté mě začal tlouci pěstí do zad a hlavy. Schoulil jsem se na zem a on mě chytil za košili a snažil se mě odtrhnut od traktoru. To několikrát opakoval, takže košili na mně úplně roztrhal. Mám ji tady s sebou, takže vám ji můžu ukázat. Pak na mě zaútočil ještě jednou. Když na mně ležel, tak mi hrozil likvidací. Pak na mě ještě několikrát dupl,“ uvedl u soudu drobný muž, který strávil deset dnů v nemocnici a dodnes se podle svých slov občas budí hrůzou.

Miroslav N. vyslovil u soudu nespokojenost s prací policie, která na místě v onen osudný den dvakrát zasahovala, dobrou práci podle něj neodvádí ani sušická radnice, která mu už vloni na jaře přikázala odstranit překážky, které brání ve vstupu na sousední pozemek.

„Pan N. prostě nemůže překousnout, že moje matka má pozemek, na který měl zálusk,“ okomentoval to Kuchárik, který jakoukoli odpovědnost za zranění Miroslava N. odmítl.

Jasno do případu by tak měly vnést výpovědi svědků, líčení bylo proto odročeno na začátek února.