Roman K. byl v minulosti opakovaně trestán za krádeže nejintimnější součásti dámského oblečení. Poprvé šlo jen o přestupek, takže na radnici vyvázl s pokutou, pak už ale ve snaze získat kalhotky násilím vnikl na balkon. V té době navíc podle obžaloby nevztáhl ruku jen na kalhotky, ale ze stojanu v areálu sušické základní školy odcizil neuzamčené horské jízdní kolo včetně zámku a brašny s nářadím, které následně prodal do bazaru za částku dva tisíce korun. Tehdy vyvázl s podmínkou. Poučení si ale nevzal a svůj kousek s násilným vniknutím na balkon a následným odcizením kalhotek, které patřily sousedce z domu, letos zopakoval. „Kalhotky se u nás kradou často, proto jsem je věšela tak, aby nebyly mezi ostatním prádlem vidět, navíc jsem balkon zamkla,“ uvedla okradená žena, jíž ani toto opatření nepomohlo, přišla o troje kalhotky. „Roman K. se krádeží spodního prádla dopouští opakovaně, potvrdily mi to sousedky, jimž se často ztrácí. Ony ale nic neoznamují. Já mám strach o dceru, aby jí něco neudělal,“ řekla žena soudu.

Roman K. nezapíral, krádež kalhotek přiznal. Řekl, že to udělal v době, kdy šel z hospody a měl v sobě nejen alkohol, ale nejspíš i drogy. Je totiž uživatelem marihuany a pervitinu. „Kalhotky jsem si vyhlédl a rozhodl jsem se, že je odcizím. Ale nic jsem s nimi nedělal, druhý den jsem je vyhodil do kontejneru,“ tvrdil Roman K., který byl už pětkrát soudně trestán, kromě krádeží za jízdu bez řidičského průkazu a pod vlivem omamných látek.

Podle soudní znalkyně trpí sexuální deviací, fetišismem. Kvůli ní byly jeho ovládací schopnosti výrazně sníženy. „Pro společnost je nebezpečný, navrhuji jeho ochranné sexuologické léčení, a to ambulantní formou,“ uvedla znalkyně. Soudce Jaromír Veselý se s tím ztotožnil a Romana K. na léčení poslal. Zároveň mu uložil desetiměsíční trest, který mu podmíněně odložil na zkušební dobu dvou let. Nejde ale jen o trest za krádež kalhotek, nýbrž o souhrnný trest s předchozím odsouzením za jízdu pod vlivem omamných látek.