Podle obžaloby, která zazněla u Okresního soudu v Klatovech, si dvojice obstarávala nezjištěným způsobem pervitin a marihuanu. Přechovávali je doma a pak s drogami kšeftovali. V přijímání objednávek po sociální síti a po telefonu se střídali a stejně tak i v předávání zboží zájemcům. Pervitin či marihuanu měli prodat celkem devíti lidem, a to opakovaně. Marihuanu dvojice prodávala za 200 korun za gram a pervitin za 500 korun za dávku, což je 0,2 gramu. Výdělek byl i v desetitisících u jednotlivých osob.

Další kšefty prováděl dle obžaloby Rajtmajer na vlastní triko. Pervitin či konopí měl dodat dalším čtyřem odběratelům. „Obžalovaný dále skrytým indoor způsobem pěstoval částečně i za účelem následné distribuce, a to za použití nákladné a poměrně sofistikované technologie, celkem 16 rostlin konopí,“ popsala státní zástupkyně Marcela Šímová.

Jančíkové byl trestním příkazem uložen trest 12 měsíců, podmíněně odložený na zkušební dobu dvou let, a propadnutí věci.

Michal Rajtmajer u klatovského soudu.
Drogy prodávali na zavolání, od pervitinu se distancují. Svědci vypovídají různě

Svědek Petr R. se dostavil k soudu, ale vypovídat se mu nechtělo. „Chci odmítnout výpověď, přece nepošlu dvacetiletého kluka s rodinou do vězení,“ prohlásil hned zpočátku. Nakonec ale vypovídat musel, jelikož nebyly zákonné důvody pro odmítnutí výpovědi. „Známe se krátce, poskytli jsme si občas pomoc jak z jedné, tak z druhé strany. Občas jsem si koupil marihuanu či pervitin. Šlo o minimální množství, není žádný dealer, to je jen malá rybička,“ prohlásil svědek o Rajtmajerovi s tím, že kvalita dodávaných drog byla středně dobrá. Pervitin od něj měl osmkrát.

To ale obžalovaný následně vyvrátil, jelikož dle svých slov mu prodal kloubní výživu. „Chtěl jsem mu pomoct, protože si dříve pomáhali s přítelkyní. Řešil jsem předtím pervitin pro svou potřebu, pak jsem ale potřeboval peníze, tak jsem mu ho prodal. Ale zjistil jsem, že šlo o kloubní výživu.“

Jedno z nalezených štěňat.
Nehoráznost. Postupně se nalézají štěňata, kterých se někdo zbavil

Rozsáhlejší nákup pervitinu potvrdil svědek Martin K., který se s obžalovaným zná delší dobu. Tam mělo jít o zhruba 40 nákupů pervitinu a o více než sto marihuany. Mluvit se mu příliš nechtělo. „Většinou jsem bral půl gramu pervitinu či gram marihuany, chodil jsem jedenkrát až dvakrát týdně, někdy jsem vynechal. Nakupoval jsem i od jiných lidí,“ uvedl Martin K.

Rajtmajer odmítl, že by mu někdy pervitin prodával. Dle jeho slov se potkávali u kamarádů, kde se prodej a nákup této drogy řešil.

Hlavní líčení bude pokračovat v prosinci výslechem dalších svědků.