Právě tímto způsobem se totiž se ženami seznamuje Ondřej Štěrbák (33) z Plzeňska, po němž už bezmála rok pátrají policisté, neboť se mimo jiné vyhýbá nástupu do vězení, kde si má odpykat trest. Štěrbák se toulá po celé republice, přičemž obírá o peníze důvěřivé ženy, jež poznává pomocí internetu. Deník o tom informovala Dana Ladmanová z klatovské policie.

Štěrbák ženy, jež poznal na Badoo či podobných serverech, podle policie přesvědčil, že potřebuje půjčit peníze. Dotyčné, i když je samy neměly, si potřebné finance půjčily a pak mu je předaly. Slib, že jim bude částku splácet, ale už muž nesplnil. „Upozorňujeme, že úvěr a půjčku splácí fyzická osoba, která ji uzavřela. Svým neopatrným přístupem se můžete dostat do dluhové pasti, ze které je velmi složité se dostat,“ varovala všechny ženy Ladmanová, podle níž je pravděpodobné, že muž na útěku bude v podobných podvodech pokračovat.

Štěrbák se podle policie dopustil i další trestné činnosti. „V dalších případech bylo zaznamenáno, že se vydával za jiného muže, jeho jménem žádal o půjčku nebo úvěr a uzavřel smlouvu. Dále bylo zjištěno, že se vydává za pracovníka různých společností, kdy od poškozených vyláká finanční hotovost a zmizí,“ informovala Ladmanová.

Policie žádá občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, pohybu či výskytu hledaného muže, aby neprodleně podali zprávu na linku 158 nebo osobně na policejní služebnu. Informace můžete sdělit i prostřednictvím e-mailu kt.ook.podatelna@pcr.cz.

Martin Rezler u klatovského soudu
Může za smrt motorkáře řidič dodávky? Jasno není