Vše mělo vyjít najevo, když hladové a špinavé děvče přišlo k sousedům prosit o jídlo. Policie teď prověřuje otce dívky a její macechu, zda se nedopustili týrání.

„Mohu potvrdit, že policistům z oddělení obecné kriminality bylo postoupeno oznámení o možném týrání osoby žijící ve společném obydlí. V současné době ve věci provádíme další šetření,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie s tím, že bližší informace nyní nelze sdělit.

Nehoda opilého mladíka u Bíluk.
Namol opilý mladík jel rychle. Auto skončilo na střeše, on v nemocnici

„Dívka přišla k sousedům, jimž řekla, že nemá co jíst, neboť rodiče odjeli a zamkli dům, aby se tam nedostala. Říkala, že ona sama žije v roubence naproti domu. Když ale na místo vyjela pracovnice OSPODu klatovské radnice spolu s policií, zjistili, že ta roubenka je ve skutečnosti dřevěná bouda, kde dívka obývala prostor nahoře. Byl velmi malý, bez okna, lůžko z matrací bylo špinavé. Vedle měla oblečení a věci do školy,“ popsal zdroj obeznámený s případem. Dodal, že dívka byla pohublá, špinavá. Otec dívky se podle zjištění Deníku měl hájit tím, že si dívka výslovně přála v boudě bydlet. A že s nimi nechce společně jíst, proto jí nejprve rodina společně a až pak dostane najíst ona.

Dnes již dívka s rodiči není, soudem byla svěřena do pěstounské péče.