Právě tam se totiž dostal do křížku s dalšími muži. Došlo na nadávky, rány pěstmi, židličkami a nakonec i na nože. Mezitím se ale bijci přemístili k nedalekému Klubu 21. Tím, kdo vytáhl nůž, byl právě Šipikal. Za to se od 18. září zpovídá před Krajským soudem v Plzni.

„Po předchozí hádce vytáhl dvanáct centimetrů dlouhý nůž, s nímž napadl devatenáctiletého Antonína Pence a o šest let staršího Martina Houdka,“ uvedla státní zástupkyně Božena Kolářová.

Šipikal oba muže zasáhl do oblasti hrudníku a břicha. Houdka pak přímo do srdce. Právě u Houdka si zranění vyžádalo okamžitou operaci. Následně se Šipikal dostal ještě do křížku s Jiřím Laurichem. Na toho zaútočil nožem na Anglickém nábřeží.

Obžalovaný ovšem tvrdí, že se pouze bránil útokům. Sám také ještě před krvavou potyčkou kontaktoval policii, což vyplynulo i z výpisu z jeho telefonu. „Prali jsme se už před stánkem s kuřaty. Chtěl jsem pak najít ty muže, co mě a mé společníky napadli. Proto jsem šel ke Klubu 21. Pak jsem slyšel, jak na mě křičeli něco v tom smyslu jako, že jestli chci dostat ještě jednou. Okamžitě jsem volal policii. To se na mě ale už vrhli,“ řekl soudu Šipikal s tím, že kvůli tomu, aby se přesile čtyř mužů ubránil, musel vytáhnout nůž.

K soudu se dostavila také trojice zraněných mužů. Ti přednesli úplně jinou výpověď. „Smál se a pořád nás provokoval. Pak vytáhl nůž a bodl mě. To samé udělal i s Martinem Houdkem,“ vysvětlil Penc. Šipikal jeho výpověď označil za nehoráznou lež.

Líčení by mělo pokračovat v říjnu výslechem znalců.