Jde o devětadvacetiletého muže z Klatov, který se dopustil několika trestných činů a policisté nyní ukončili jejich prověřování. Muž převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání přečinu krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„Dne 25. dubna v době od 11.30 do 15.15 hodin vnikl v obci u Klatov na oplocený pozemek, kde rukou vytlačil okno v rodinném domě a vnikl do vnitřních prostor. Dům prohledal a odcizil dvě platební karty, finanční hotovost, šest kusů dámských a pánských hodinek, autonavigaci a pánskou obuv. Způsobil škodu ve výši 49 500 Kč. Policisté podle zjištěných informací podezřelého muže vypátrali tentýž den v baru v Klatovech a pětatřicet minut po sedmnácté hodině jej zadrželi. Muž se k činu doznal a část odcizených věcí vydal,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Na Horažďovicku se v sobotu jela 38. Rally Pačejov
Pačejovská rally nabídne novinkově shakedown

To ale zloději nestačilo a kradl dál. Dne 4. května vnikl do zaparkovaného vozidla Mercedes Benz v Klatovech a z vnitřních prostor automobilu odcizil sportovní tašku, obuv, sportovní oblečení, svazek klíčů a další věci. Poškozenému majiteli vznikla škoda ve výši 7 900 Kč. „Policisté dále zjistili, že muž byl za majetkovou trestnou činnost několikrát odsouzen v jiném státě i v posledních letech na našem území. Policisté ho 14. května v nočních hodinách zadrželi a byl převezen do policejní cely,“ dodala Ladmanová.

Obviněný muž byl na základě rozhodnutí soudu vzat ve středu do vazby.

Supermarine Spitfire v Klatovech
PODÍVEJTE SE: Před kulturním domem přistál Spitfire