Tentokrát se mohli radovat z tučného lupu – staršího muže připravili o téměř tři čtvrtě milionu korun.

„Na obvodní oddělení policie oznámil poškozený senior krádež finanční hotovosti. V době od 22. do 28. června v obci na Sušicku ho dva neznámí muži tmavší pleti navštívili v rodinném domě a nabízeli na prodej deky, které starší muž zakoupil. Za několik dnů muži přijeli opět a darovali seniorovi sadu nožů a v nestřeženém okamžiku v domě odcizili finanční částku 700 tisíc korun,“ informovala klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová. Policie případ prošetřuje pro trestný čin krádeže.

Právě na Sušicku před dvěma týdny řádil další podvodník. Ten se pod různými záminkami vloudil domů ke dvěma stařenkám a připravil je o úspory. Přišel na více než sto tisíc korun. Podobných případů je v regionu více.

Policie proto seniorům připomíná, aby v žádném případě nepouštěli nikoho k sobě domů, ať již má jakýkoli důvod. „Neotvírejte nikdy dveře bytu nebo domu, dokud si nejste naprosto jisti, že člověka za dveřmi znáte. Když vás někdo oslovuje jménem, nemusí to znamenat, že vás zná. Příjmení a mnohdy i jméno si může každý přečíst na vizitce u zvonků, na poštovní schránce, nebo jej zjistí u sousedů,“ varuje Ladmanová.