Dva Sušičané ve věku 20 a 22 let strávili společně noc z neděle na pondělí v bytě staršího z nich. Vše bylo v klidu, popíjeli spolu, pak si na pár hodin zdřímli, ráno v devět ale mezi nimi došlo ke konfliktu, když mladší z mužů napadl svého hostitele, údajně kvůli dluhu. „Srazil ho na podlahu, rukou sevřenou v pěst muže několikrát udeřil do hlavy, požadoval vydání finanční hotovosti a z kapsy kalhot mu vytrhl peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady poškozeného,“ popsala útok Dana Ladmanová z klatovské policie.

Napadený muž volal o pomoc tak hlasitě, že to zaslechli sousedé, kteří zalarmovali policii. Útočník sice před jejím příjezdem z bytu utekl, ale už za hodinu a půl byl zadržen a převezen do policejní cely. „Zraněný muž byl ošetřen u lékaře. Pachatel způsobil škodu odcizením věcí a poškozením kalhot v celkové výši 1400 Kč,“ dodala Ladmanová.

Útočník, který dosud nebyl trestán, převzal v úterý usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. Soud ho tak může poslat do vězení až na deset let.