„V místě bydliště fyzicky napadl svoji manželku, kterou nejméně pětkrát udeřil otevřenou dlaní do oblasti tváří, spánku a zátylku, načež jí vyhrožoval popálením plynovým hořákem, který zapálený držel v ruce ve vzdálenosti cca 1,5 m od ní, a plamenem mířil proti její osobě, současně křičel, že ji upálí,“ uvedla v návrhu na potrestání u klatovského okresního soudu státní zástupkyně a dodala, že s ohledem na vyhrocené manželské spory vzbudilo jednání Petra D. u jeho manželky obavy z možného uskutečnění pronesených výhrůžek. Tímto konfliktem ale manželské spory neskončily, podle státní zástupkyně o dva týdny později muž partnerku opět napadl. Když se jí snažil vzít telefon z ruky, způsobil jí zlomeninu záprstní kosti. Žena skončila v péči chirurgů a musela nosit dlahu, která byla později nahrazena ortézou. Petra D. tak tak obžaloba vinila z nebezpečného vyhrožování a ublížení na zdraví.

Čelní střet dvou osobních aut na silnici I/27 u Kokšína na Klatovsku.
Lidé jezdili okolo, ale nezastavili. To překvapilo ženu, která pomáhala u nehody

Petr D., jehož tvář ani jméno nesmí Deník zveřejnit, aby nemohla být identifikována poškozená, u soudu nezapíral. „Souhlasím, tyto věci se staly. Staly se ovšem v určitém kontextu,“ řekl obviněný, který vysvětlil, že situace doma byla velmi napjatá. „Problémy u nás byly dlouhodobé, možná 15 let. Ženu ani děti jsem nikdy nemlátil, ženu jsem miloval, i když to bylo těžké. Podvedla mne, já jí odpustil. Oba útoky si ale stoprocentně kladu za vinu,“ řekl muž s tím, že dnes už s manželkou nežije. Komunikují spolu pro jistotu mailem. Touto cestou se jí i omluvil. Zaplatil jí také bolestné ve výši zhruba 15 tisíc korun, uhradil i škodu zdravotní pojišťovně.

Za svoje skutky mohl dostat až tři roky vězení. Obhajoba i obžaloba ale došly k závěru, že není nutné ho vůbec trestat. „Obviněný se doznal, je osobou netrestanou, činu lituje a škoda byla zcela uhrazena. Jsou splněny podmínky pro podmíněné zastavení trestního stíhání,“ uvedla v závěrečné řeči státní zástupkyně. S tím se ztotožnil i soudce Jan Kasal, který trestní stíhání Petra D. podmíněně zastavil. Zkušební dobu stanovil na dobu jednoho roku. „Případ, kdy je plynovým hořákem vyhrožováno zapálením, je pro danou osobu velice závažným momentem. Stejně tak způsobené zranění. Nebezpečí tohoto jednání nelze v žádném případě bagatelizovat,“ uvedl soudce Kasal s tím, že na druhou stranu ale nešlo o žádné domácí násilí, ale dva ojedinělé excesy jinak naprosto spořádaného člověka. I proto mohl trestní stíhání podmíněně zastavit.

Festival vína v Klatovech 2022.
Po pivařích si na své přišli milovníci vína, zaplnili park v Klatovech