Opilý cizinec nezvládl v noci z pondělí na úterý v železnorudské ulici A. Kašpara řízení Mercedesu Benz. Vyjel ze silnice a pravou přední částí vozu narazil do elektrického rozvaděče u domu, který zdemoloval. Na místo se záhy dostavili policisté, ale se zlou se potázali. „Cizinci dvoučlennou policejní hlídku fyzicky napadli. Muž a žena na ni útočili kopy nohou, údery pěstí rukou, plivali na ně a také se chtěli zakusovat do rukou zasahujících policistů. Agresivní cizinci chtěli policistům zmařit služební zákrok," uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie a dodala, že hlídce nezbylo nic jiného, než použít hmaty a chvaty a muži i ženě nasadit pouta.

Tím ale vše neskončilo. Rumun útočil i na policistu, který bydlí v sousedství a ve svém volnu přispěchal hlídce na pomoc. „Policista byl požádán o střežení zajištěného muže, který chtěl z místa odejít. Agresivní cizinec jej také fyzicky napadal," potvrdila Ladmanová. Dodala, že na místo museli přijet zdravotníci, kteří na místě ošetřili policistům lehká zranění.

Cizinci se podrobili dechovým zkouškám, při nichž přístroj naměřil u muže 1,58 a u ženy dokonce 2,57 promile alkoholu. „Žena byla převezena do policejní cely, muž na ošetření do nemocnice a následně do cely. Následující den po provedení neodkladných úkonů a převzetí obvinění byli propuštěni," uvedla Ladmanová. Cizinci byli obviněni z násilí proti úřední osobě a výtržnictví a muž i z ohrožení pod vlivem návykové látky. Oběma hrozí až čtyři roky vězení.