Ani prodloužený víkend nebyl výjimkou. Prvním hříšníkem je 20letý mladík, který byl přistižen za volantem mitsubishi.

„Jeho protiprávní jednání bylo odhaleno při objasňování přestupku, který se týkal založení černé skládky. Šetřením vyšlo najevo, že zmiňovaný motorista užívá toto vozidlo k jízdě, ačkoli nevlastní příslušné řidičské oprávnění. Jak bylo zjištěno, řidič s vozem jezdil v okolí obcí Dlouhá Ves a Annín. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění,“ informovala v úterý Deník policistka Jana Tomková.

Ze stejného trestného činu je podezřelý i o deset let starší řidič Nissanu Almera, který se měl navíc dopustit i trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Policisté klatovského obvodního oddělení zjistili při silniční kontrole, že tento řidič před jízdou požil alkoholické nápoje. Na displeji detekčního stroje na zjištění přítomnosti alkoholu u řidiče se ukázala hodnota přesahující 1,6 promile. Kontrolou jeho záznamů pak bylo zjištěno, že jde o „neřidiče“, jelikož muž nevlastní žádné z příslušných řidičských oprávnění,“ doplnila Tomková.

Posledním hříšníkem je motorista, který byl policejní hlídkou přistižen v obci Drslavice za volantem favoritu, přestože nemá řidičský průkaz a navíc má řízení zakázáno. Jako by to nestačilo, ještě nadýchal alkohol. Neměl ale přes jednu promili, a tak nejde o další trestný čin, ale „jen“ přestupek.