Muž, zřejmě ve snaze zajistit si pohonné hmoty před dalším zdražováním, natankoval v pátek v podvečer na čerpací stanici do plastové nádrže naftu za cca osmdesát tisíc korun. „Náklad na přívěsném vozidle ale dostatečně nezajistil. Část nafty mu vytekla na vozovku a poté mu u obce Myslovice na silnici spadl plastový barel, z něhož látka vytekla do kanalizace, do potoka a následně i do rybníka. Řidič poté nádrž naložil a z místa odjel,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. I když vše bylo policii oznámeno s časovým odstupem, řidiče vypátrala. Jde o 33letého muže z Klatovska, který se dle informací Deníku k činu doznal.

„Na rybníce u Myslovic je skvrna o rozměrech zhruba 20 x 7 metrů, vysoká dva až tři centimetry. Odstraňujeme ji již od pátečního podvečera a odhaduji, že tu budeme minimálně do neděle,“ řekl Deníku v sobotu dopoledne velící důstojník hasičů Miroslav Marek. Hasiči již v pátek odstranili naftu ze silnice a stavěli norné stěny v potoce.

Zásah hasičů je o to náročnější, že jde o rybník, který je těžko dostupný pro techniku. Tu mají odstavenou kus od rybníka a barely s odpadem tak musí v v bahnitém terénu odnášet ručně.  

Jaká je výše škody a kolik vodních živočichů zahynulo, zatím nelze říci. Případem se kromě policie zabývá i odbor životního prostředí klatovské radnice, jehož zástupce byl na místě také přivolán.

Četař Michal Marcinko a četař Jakub Papoušek.
Vojáci pomáhali během covidu do poslední chvíle. Viděli lidi i umírat