Za volant po užití drog neusedli jen mladší řidiči. Ve čtvrtek jela s Nissanem sedmapadesátiletá žena z Plánicka a policisté ji vyzvali k dechové zkoušce, kdy jí bylo naměřeno 0,09 promile alkoholu a test na návykové látky měla pozitivní na amfetamin a metamfetamin.

Dalším řidičem byl ve stejný den dvaadvacetiletý muž z Horažďovic, který řídil po městě s pozitivním testem na konopí vůz Ford Focus.

V pátek se do statistiky připojili další tři řidiči. Po obci Myslív jel sedmapadesátiletý muž z Plánicka s Dacií. „Policisté řidiče zastavili v deset hodin a test měl pozitivní na konopí. V Klatovech kontrolovali řidiče vozidla na křižovatce ulic Janovická a Mánesova. Čtyřiadvacetiletému muži z Nýrska ukázal test pozitivitu na konopí. V Sušici třicetiletá cizinka řídící vozidlo značky Cadillac měla test pozitivní na amfetamin, metamfetamin a kokain,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Další dva řidiče odhalila policie v neděli. Šlo o čtyřiadvacetiletého muže z obce na Horažďovicku, který jel po Horažďovicích s BMW pod vlivem konopí. Devětadvacetiletý muž z obce na Horažďovicku měl test pozitivní na amfetamin a odmítl se podrobit lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu. Ostatní muže a dvě ženy převezli policisté do zdravotnických zařízení, kde se podrobili lékařským vyšetřením i odběrům biologických materiálů. „Provedené dechové zkoušky byly u řidičů negativní. Uvedení řidiči jsou podezřelí ze spáchání přestupků,“ dodala Ladmanová.

S alkoholem v krvi byli kontrolováni jen dva řidiči. Se Seatem Cordoba jel po Rabí čtyřicetiletý cizinec, kterému při dechové zkoušce přístroj naměřil 0,80 promile alkoholu. V neděli policisté zastavili řidiče Peugeotu v Červeném Poříčí. „Čtyřiačtyřicetiletý muž z obce ze severního Plzeňska se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 0,35 a opakovaně 0,29 promile alkoholu,“ informovala Ladmanová.