V Kydlinech byl v pátek zastaven čtyřiačtyřicetiletý muž z Klatov, který jel s vozidlem Alfa Romeo. Podrobil se dechové zkoušce, kdy přístroj naměřil 1,68 a opakovaně 1,58 promile alkoholu.

Dalším byl šestadvacetiletý muž z Horažďovicka, kterého zastavili policisté v Komenského ulici v Horažďovicích a naměřili mu 1,05 promile. V neděli se k hříšníkům přidal řidič Škody Fabia, který jel po Nýrsku z ulice Petra Bezruče do ulice Palackého. Jeho dechová zkouška byla s výsledkem měření 1,01 a opakovaně 1,15 promile alkoholu. „Uvedení řidiči se podrobili lékařským vyšetřením i odběrům krve. Policisté řidičům zadrželi řidičské průkazy a jsou podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Čtvrtým řidičem, který neměl za volantem co dělat, byl třiatřicetiletý muž z obce na Horažďovicku, který byl zastaven v Čimicích s vozem VW Passat. Jeho dechová zkouška byla s výsledkem 0,77 a opakovaně 0,88 promile alkoholu. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku.